Problemer med bestilling af Flextrafik
Det er i øjeblikket ikke muligt at bestille flextur, flexbus og plustur via Rejseplanen. Det er heller ikke muligt at bestille flextur og handicapkørsel via midttrafik.flextrafik.dk app eller web.

NYT Kl. 12.11Det er nu muligt at bestille flextur og handicapkørsel via midttrafik.flextrafik.dk web.


Vi har opdateret midttrafik.dk

Du kan derfor opleve, at indholdet på siden ser lidt anderledes ud, eller at der er noget, der ikke fungerer helt, som det plejer.

Vi vil meget gerne høre fra dig, hvis du oplever problemer med indholdet.

Skriv til os via denne formular

5. januar 2022

Deltag i høring om nye køreplaner

Fra 5. til og med 18. januar kan du deltage i Midttrafiks høring og få mulighed for at kommentere på køreplanerne, inden de bliver endelig besluttet.

Alle kan kommentere på forslagene til de nye køreplaner, som træder i kraft i sommeren 2022.

Sådan gør du:

Midttrafik inddrager alle kommentarer, der kommer ind i høringsperioden, i den videre proces med udformningen af de endelige køreplaner. De endelige køreplaner kan ses på midttrafik.dk og rejseplanen.dk i løbet af maj 2022.

Husk at du kan tilmelde dig vores nyhedsbrev ”Nyt om høringer fra Midttrafik”, der opdaterer dig på den nyeste information fra Midttrafik om høringer af køreplaner i de 18 kommuner i Region Midtjylland samt høringer, der vedrører den regionale trafik. Tilmeld dig nyhedsbrevet her